Nová Baňa sa zapojí do celoeurópskej akcie !

Mesto Nová Baňa sa zapojí po prvýkrát do celoeurópskej špeciálnej akcie, kde sa k nej pripojí ďalších vyše 30 miest na Slovensku. V termíne od 7. do 13. mája 2018 slovenské parky, záhrady, materské a rodinné centrá  zaplavia nosiaci rodičia so svojimi detičkami a oslávia spolu ďalší ročník tejto inšpirujúcej udalosti. Po úspešnej organizácií podobnej udalosti – Medzinárodný týždeň nosenia detí, ktorá sa konala v októbri 2017 sa môžu účastníci tešiť na tohtoročný Európsky týždeň nosenia detí s novým sprievodným programom.

Logo ETND
Logo ETND

Akcia Európsky týždeň nosenia detí (ETND) 2018 má tento rok heslo: Nosenie spája. Táto akcia tak chce spojiť všetkých priaznivcov nosenia, nadšencov nosenia, ale aj tých, ktorých táto téma zaujíma, alebo pre ktorých je táto téma novinkou. Zároveň tak spája všetkých rodičov, ktorí napĺňali potreby svojich detí už len tým, že nosili svoje deti na rukách a tomu sa nevyhol asi žiaden rodič. Každý sme si teda nosením prešli či už v minulosti alebo v prítomnosti, preto táto akcia spája všetkých rodičov i budúcich rodičov alebo ich blízkych.

Nová Baňa sa zapojí do tejto akcie pod vedením dobrovoľníkov, ktorí sa dobročinne rozhodli zorganizovať túto udalosť s krásnou myšlienkou.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt nova bana

Pripravené budú pre vás nosiace pikniky, workshopy, prednášky, testovanie šatiek a nosičov a tešiť sa môžete na eshopy, výrobcov a predajcov nosiacich pomôcok, s ktorými sa na nich stretnete. Prídu odborníci z rôznych kútov Slovenska, ktorí vás obohatia svojimi skúsenosťami a vedomosťami.

Mgr. Jana Škvarková nosí dieťa v nosiči

V programe bude prednáška o Handsfree dojčení, kde sa dozviete ako si uľahčiť a spríjemniť dojčenie pod vedením laktačnej poradkyne z o.z MAMILA. Na workshope o eko vychytávkach sa priučíte ako ušetriť pri starostlivosti dieťaťa nielen peňaženku, ale aj našu prírodu. Potom vás neminie exkluzívna ,,degustácia,, a prehliadka slovenských ručne vyrobených nosičov značky Moyo s ich samotnými tvorcami. Tento nosiaci týždeň ukončíme piknikom a nosiacim trhom v našom malebnom Kohútove. Nebudú chýbať regionálne súťaže a samozrejme aj naša hlavná súťaž o krásne ceny, do ktorej sa môže zapojiť každý účastník, stačí odpovedať na jednoduché otázky späté s akciou. Veríme, že si veľa novobančanov príde na svoje, a že touto medzinárodnou akciou sa viac naše mesto zviditeľní. Preto pozývame všetkých občanov prispieť tak svojou účasťou. Tešíme sa na Vás!

program ETND v Novej Bani
program ETND v Novej Bani