You are currently viewing Novinka – Onbu od Zumbuccy
Zumbucca Onbu- ergonomický nosič bez bedrového pásu

Novinka – Onbu od Zumbuccy

Zumbucca Onbu je výškovo a šírkovo nastaviteľný ergonomický nosič bez bedrového pásu. Priznám sa, že prvýkrát som sa stretla s týmto typom nosiča. Preto som sa ani nečudovala, že som si ho hneď na začiatok zle nastavila, takže prvé testovanie mi prišlo veľmi vtipné, keď som tam posadila svojho dvojročného syna a nohy mu len tak bezvládne viseli. Avšak, po pozretí videa ako má dieťa do toho vhupnúť som prišla na to, že som robila chybu. Po napravení a správnom uložení svojho syna som si ho jednoducho nasadila na chrbát. Bolo to tak jednoduché ako facka. Stačí len pár sekúnd na jeho nastavenie a nasadenie dieťaťa doň. Keďže som v 9. mesiaci tehotenstva, vidím veľké plus toho, že tomuto nosiču chýba bedrový pás, ktorý ma tak aspoň netlačil a nezavadzal pri mojom už veľkom bruchu. Fotka Zumbucca.

Nosiť sa v tomto nosiči dá vpredu i vzadu. Ja som kvôli svojmu brušku skúšala nosenie len vzadu a tak to malému taktiež najlepšie vyhovovalo. Mal parádny výhľad cez maminu a pritom si šetril svoje malinké nožičky. K plusom by som zaradila ďalej spratnosť tohto nosiča, jeho ľahké uskladnenie a uloženie do tašky či kabelky. Manžel si tiež pochvaľoval tento nosič. Podľa mňa je takýto nosič vhodný aj pre mužov, ktorí nemajú radi zložitejšie zapínanie alebo kopec nastavovačiek a zaklikávačiek. Urobíte jeden klik a je to. Dieťa máte na chrbte ako ruksak, pripodobnila by som to k tomu. Vie si tento typ nosiča nájsť využitie aj na nejaké mini túry či prechádzky lesom. Je to však na krátke trasy, hlavne keď ide o ťažšie deti. Už pri 13 kilo a dlhšej dobe nosenia som začínala jemne cítiť záťaž na ramená. Inak hodnotím tento nápad a nosič veľmi pozitívne. Dá sa ušiť na objednávku aj z vlastnej šatky.

Hodí sa na nakupovanie, je to super pomôcka ako nechytať dieťa po celom obchode a takisto napr. na tandemové nosenie, keď máte jedno dieťa vpredu a druhé vzadu, alebo na rýchle presuny zo škôlky, či napr. ako som to využívala najmä ja na vyštveranie sa kopcom hore k nám domov, čiže do náročnejších terénov na krátke trasy je to úžasná pomôcka, úplne rýchlo nastaviteľná a nezložitá ani pre mužov, či začiatočníkov nosenia. Pre tehuľky to odporúčam taktiež kvôli praktickosti zapínania, kde si tento nosič môžete jednoducho navliecť aj popri vašom brušku hoci aj v 9. mesiaci tehotenstva. Pomer ceny a kvality tohto nosiča je úžasný a nemal by chýbať v žiadnej domácnosti ako super vychytávka a pomôcka v každom čase. Veľmi sa teším, že tento výrobok pochádza z dielne našej slovenskej šikovnej maminky, ktorá sa výrobe certifikovaných ergonomických nosičov venuje už dlhšiu dobu. Fandím takýmto novým nápadom a vychytávkam. Určite odporúčam si tento nosič pred kúpou vyskúšať, aby ste vedeli, či je to TO pravé ,,orechové“ aj pre vás a potom si ho čo najskôr zadovážiť domov.