Ako sa nosí v nosičoch Bimbi?

Jednou z mojich záľub je testovanie nových značiek ergo nosičov a spoznávanie nových predajcov či výrobcov tohto skvelého výdobytku, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti, kde pribudol nový prírastok do rodinky. Tak ako dávajú do základnej výbavy maminkám už v pôrodnici cumlíky a fľaše, namiesto toho by mali byť podľa mňa základnými pomocníkmi šatka a nosič na nosenie detí do každej domácnosti. Ale tento článok nebude o polemizovaní, ale o testovaní novej značky, respektíve aspoň pre mňa novej značky, ktorá je už na trhu rozbehnutá, ale v mojich rukách sa objavila až teraz.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bimbi nosice
autorka Bimbi nosičov

Som veľmi potešená, že ma sama tvorkyňa tohto nosiča oslovila, a že som mohla otestovať na vlastnej koži jej nosič. Presnejšie som  mala verziu mini a nosila som v nej denno-denne niekoľko hodín svoju 7 kilovú dcérku. Po rozbalení donášky od kuriéra, ktorý mi balíček doniesol boli moje prvé dojmy nasledovné – jéj, aký mäkký, voňavý, prijemný na dotyk…. Hneď som si ho narýchlo nastavila a utekala k doktorke na kontrolu, lebo už som mala niekoľkominútové meškanie a s mojimi dvoma deťmi niekam prísť na čas je pre mňa vždy výzva. Práve preto som nevenovala nastaveniu dostatočnú pozornosť a to aj bolo vidno, lebo po prvej prechádzke som cítila mierne ťahanie a rezanie v pravom ramene, a prišla som na to, že som to mala zle nastavené. Tak som sa postavila pred zrkadlom a šup správne si to nastaviť na seba, aby ma to nikde neťahalo, nerezalo a aby to bolo komfortné pre mňa i pre bábo. Malá bola hneď od začiatku spokojná v nosiči, čo sa jej popri iných značkách tak často na prvýkrát nestávalo. Možným veľkým plusom mohlo byť to, že tento nosič bol už predo mnou testovaný viacerými maminkami, možno… neviem, lebo nový som ešte nemala v rukách (ale onedlho verím, že budem mať). Takže v tomto nosiči bola moja dcérka veľmi spokojná. Okrem pozitív mäkkosti a krásnej prispôsobivosti šatkoviny chrbátiku som kvitovala perfektné podsadenie malej v nosiči a jej pozíciu do polohy M. V žiadnom nosiči nemala tak krásne od seba nožičky v pozícii M ako v tomto. Vystuženie okolo kolienok je veľmi adekvátne, nie prehnané, ale mäkké. Nastavenie nosiča nebolo vôbec zložité, nepotrebovala som žiaden návod ani poradenie, proste jednoduché ťahanie praciek a popruhov a bolo to. Jednoduché a hlavne ľahké. Oproti mojím dvom najpoužívanejším nosičom mal tento nosič Bimbi v sebe jednoduchosť nastavenia, krásne kĺzali popruhy v prackách a sponách a nebol problém v doťahovaní alebo v prenastavovaní, krásne a ľahko to išlo aj so zatvorenými očami.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bimbi nosice
Krásne podsadenie v nosiči Bimbi

Bedrák bol veľmi mäkký, ale užší, čo mne osobne vyhovovalo a bol veľmi pohodlný na nosenie. Nosič Bimbi mi prišiel veľmi vhod, lebo v poslednej dobe som nejako nebola spokojná s nosením ani v jednom z už mojich spomínaných nosičov. Tento nosič spojil klady a pozitíva mojich viacerých predošlých nosičov v jednom. A veľké plus vidím v kapucke, ktorá bola veľmi dlhá a krásne sa s ňou dalo robiť rôzne kreácie – od opory krku, hlavičky, až po úplnú fixáciu hlávky na rôzne spôsoby.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bimbi nosice
nosič Bimbi pre celú rodinu

Veľmi pozitívne hodnotím aj kapsičku, ktorá je praktická, hlavne, keď chodíme do mesta a ja patrím medzi legínové ženy, ktoré nemajú vrecká v nohaviciach, takže potrebujem sa dostať rýchlo k mobilu či peniazom. Skvelé, že táto kapsa nie je priamo pod zadkom bábätka, čo je podľa mňa nereálne odtiaľ na ňu dosiahnuť, ale je skôr na boku, čo je lepšie pre rýchlejšiu dosiahnuteľnosť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bimbi nosice
nosič Bimbi s kapsičkou

Komunikácia s predajcom veľmi super, rýchlo odpovedá a jasne stručne navedie zákazníka k používaniu a k správnej voľbe nosiča. Ešte chcem otestovať nosič na nejakom novorodeniatku, pretože veľkostne je uvádzané, že nosič je vhodný od 3,5 kila, čiže od narodenia, takže to musím ešte preveriť na nejakom poradenstve, keďže doma nemám už novorodeniatko. Čo sa týka prevedenia, nosiče sú jednoduché, nie sú nejaké topkové vo vzoroch alebo gýčové, ale v jednoduchosti je krása a vidím to aj u mojich klientoch, že si vyberajú skôr neutrálne, jednofarebné nosiče, takže v tomto to vidím tiež ako ďalšie plus. Možno pre budúcnosť nejaké veselé farby, napríklad ružová ako bol tento testovací kúsok, alebo nejaké mnohofarebné jasné letné farby, ale tvorkyňa týchto krások sama odpovedala, že už onedlho sa môžeme tešiť na jej vlastné šatky a aj na ďalšie farby a kombinácie. Stále je tu možnosť ušitia nosiča aj z vlastnej šatky, čo veľmi oceňujem, lebo nie každý máme rovnaký vkus a niektorí chceme vynikať, takže toto je skvelá možnosť vytvoriť si vlastný nosič podľa vlastných farebných predstáv.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bimbi nosice
krásne farebné prevedenia nosiča Bimbi

Cena nosičov je trošku vyššia oproti iným značkám, ale prečo si nepriplatiť, ak je to kvalita a maminke nosič sadne ako sa vraví ,,ako riť na šerbeľ”. Mne nosič veľmi padol, a preto ho aj v mojom e-shope a na osobných poradenstvách budete mať možnosť už onedlho vidieť, okúsiť a aj si ho zakúpiť.

Určite však odporúčam maminkám, ktoré zaujal nosič Bimbi, alebo akýkoľvek iný nosič inej značky, odporúčam si ho najprv na podporných skupinách alebo s poradkyňou nosenia vo vašom okolí vyskúšať a otestovať. Pretože to, čo padne jednému, nemusí vyhovovať druhému. Každý máme iný vkus, iné cítenie, iné proporcie tela a iné očakávania. Najlepšie je pred kúpou si nosič ohmatať, otestovať a poskúšať, či vyhovuje mne i môjmu bábätku. Ušetríte tak kopec peňazí, času a hlavne pôjdete na istotu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bimbi nosice

Takže celkové známkovanie jednotlivých častí:  bedrák pre mňa 1, popruhy 1, doťahovanie a nastavovanie 1, prevedenie 1. Zatiaľ pre mňa jednotka s hviezdičkou a pochvala pre značku Bimbi. Držím prsty, nech sa na trhu osvedčíte a stanete známou značkou kvality nosenia.