Recenzia na vychytávku na cestách- ZUFIX

Zufix- fixátor hlavy

Táto vychytávka má za úlohu spríjemniť cestovanie od najmenších až po tých väčších pasažierov. Sama som sa stretla s touto vecičkou vrámci témy nosenia detí. Možno si niektorí poviete, ako môže mať súvis práve nejaký fixátor hlavy a nosenie, ale odpoveď je, že súvis to mať môže. Ergonomický nosič Zumbucca a tento fixátor Zufix, ktorý môžete na obrázku vidieť, majú jedného spoločného menovateľa, ktorým je samotná autorka Mgr. Zuzana Bakičová. Práve ona prišla popri svojej práci s vyrábaním certifikovaných, vychytaných nosičov Zumbucca aj k takémuto super nápadu. Počas cestovania, ktorého má pri prezentáciách svojho nosiča neúrekom, používa tento fixátor veľmi často. Vznikol však prvoplánovo pre autorkinu kamarátku. Počas Medzinárodného týždňa nosenia detí v Novej Bani nás samotná pani Bakičová navštívila, preto som využila túto šancu a opýtala som sa jej na tento už spomínaný Zufix, s ktorým som sa stretla len na facebooku. Bola som potešená tým, že tento výrobok doniesla so sebou, pričom bola aj možnosť zakúpiť si ho. Preto som to využila a kúpila som si jeden do našej rodiny, aby som ho skúsila a potom napísala recenziu naň.

Zufix- fixátor hlavy v aute
Zufix- fixátor hlavy v aute

Moja prvá myšlienka pri pohľade na túto vecičku bola, že to je super nápad, toto musím mať. Keďže s manželom a našim synom cestujeme veľmi často a veľakrát aj na dlhšie trasy, nám tento fixátor padol vhod. Napriek tomu, že máme polohovateľnú sedačku, malému padala hlava dopredu, čo ho veľakrát prerušilo v spánku. Kúpila som mu aj cestovný vankúšik, ktorý sa dával okolo krku, ale bolo to nereálne mu to nasadiť až po zaspatí a ani pred, keďže pred zaspatím bol na to alergický a nechcel mať nič okolo krku. Preto som bola aj pri tomto Zufixe ostražitá, či to môj syn vôbec znesie a bude chcieť mať niečo na hlave.

Zufix- fixátor hlavy
Zufix- fixátor hlavy

Na moje prekvapenie prvá cesta dopadla vynikajúco. Akonáhle zaspal, nasadila som fixátor hlavy cez čelo, ako je to na fotkách a malý naďalej spal, dokonca ešte dlhšie ako zvyčajne. Keďže mu hlava nepadala, nemalo ho čo vyrušovať zo spánku, dýchalo sa mu super, keďže mal hlavu hore a nepadala mu brada do hrude, čo niekedy spôsobuje chrápanie u detí a sťaženie dýchania. Aplikácia je veľmi jednoduchá. Zufix pripevníte o opierku hlavy autosedačky jednoduchou zapínacou sponou. Boky Zufixu sú mierne pružné, čo poskytuje flexibilitu prispôsobenia aj na hrboľatých cestách, či bezpečnosť pri rýchlom zabrzdení. A poslednou super výhodou je, že dieťaťu tieni oči pred slnkom, čiže vydrží spať oveľa dlhšie ako zvyčajne. Za mňa sto bodov z desiatich. Zufix sa stal našim verným spoločníkom na cestách. Nabudúce to s manželom chceme skúsiť aj na bicykli. A som rozhodnutá, že pri ďalšej príležitosti si musím takúto vychytávku poriadiť aj pre seba.

Zufix, fixátor hlavy na bicykli
Zufix, fixátor hlavy na bicykli

This Post Has 2 Comments

 1. Zuzana

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či by to fungovalo aj pre staršie – 7ročné dieťa, ktoré už sedí na podsedáku. Dalo by sa to upevniť na opierku na sedadle napríklad? Vďaka za radu… Zuzana

 2. admin

  Dobrý deň pani Zuzana,
  áno Zufix by sa mal dať pekne pripevniť aj na klasické sedadlo vďaka opierke hlavy, ak dočiahne jeho hlava na opierku hlavy, tak okolo opierky sa dá Zufix namontovať vďaka flexibilnému prispôsobovaniu dĺžky zapínania. Zufix sa preto dá namontovať aj na rôzne typy sedačiek dokonca aj na sedačku na bicykli.
  Ďakujeme
  Jana Š.

Comments are closed.